Tokoh Ulamak, Profesional dan Ikon Bola Sepak Taruhan PAS Di Kedah

share on:

Tokoh Ulamak, Profesional dan Ikon Bola Sepak Taruhan PAS Di Kedah

Oleh: Muhamad Azri

Pesuruhjaya PAS Kedah, Dr Ahmad Fakhruddin Fakhrurazi telah mengumumkan senarai calon PAS Kedah bagi kerusi Parlimen dan Dewan Undangan Negeri (DUN) menjelang Pilihan Raya Umum ke-14, bertempat di Kompleks PAS Kedah (KOMPAS) di Kota Sarang Semut.

Beliau juga turut disenaraikan sebagai calon bertanding di Dun Pengkalan Kundur.

Pada majlis yang sama, calon yang diumukan turut melafazkan baiah serta sumpah di hadapan para hadirin sebagai janji setia bersama PAS.

Langkawi akan diwakili calon dari Gagasan Sejahtera.

Kali kini, kebanyakan calon terdiri dari muka-muka baru dan selebihnya masih dikekalkan oleh penyandang lalu.

Sementara itu, empat kerusi DUN dan satu kerusi Parlimen memperkenalkan calon-calon dari Dewan Muslimat.

Selain itu, bekas Ketua Pasukan Bolasepak Kedah, Radhi Mat Din antara yang di umum awal oleh Presiden PAS telah diamanahkan sebagai calon bagi kerusi parlimen Pokok Sena.

Radhi bakal bertembung dengan Mahfuz yang di lihat mampu merampas semula kerusi tersebut menjelang pilihan raya akan datang.

PAS meletakkan calon di 50 kerusi iaitu 14 Parlimen dan 36 Dewan Undangan Negeri (Dun) di negeri Kedah Darul Aman ini pada pilihan raya umum ke-14.

Berikut senarai calon PAS bertanding di Kedah:

PARLIMEN

P004 – Langkawi – Sahabat Dari Gagasan Sejahtera
P005 – Jerlun – Abdul Ghani Ahmad
P006 – Kubang Pasu – Norhafiza Fadzil
P007 – Padang Terap – Mohd Azam Abd Aziz
P008 – Pokok Sena – Radhi Mat Din
P009 – Alor Star – Muhd Aminur Shafiq Mohd Abduh
P010 – Kuala Kedah – Mohd Riduan Othman
P011 – Pendang – Awang Hashim
P012 – Jerai – Mohd Ismail
P013 – Sik – Ahmad Tarmizi Sulaiman
P014 – Merbok – Ahmad Fauzi Ramli
P015 – Sungai Petani – Shahri Long
P016 – Baling – Hassan Saad
P017 – Padang Serai – Muhd Sobri Osman
P018 – Kulim Bandar Baharu -Hassan Abdul Razak

DUN

N01 – Ayer Hangat : Azlina Azinan
N02 – Kuah – Mazlan Ahmad
N03 – Kota Siputeh – Mat Rejab Md Akhir
N04 – Ayer Hitam – Azhar Ibrahim
N05 – Bukit Kayu Hitam – Habshah Bakar
N06 – Jitra – Zulhazmi Othman
N07 – Kuala Nerang – Munir Zakaria
N08 – Pedu – Mohd Radzi Md Amin
N09 – Bukit Lada – Salim Mahmood
N10 – Bukit Pinang – Wan Romani Wan Salim
N11 – Derga – Yahya Saad
N12 – Suka Menanti – Mohd Sabri Omar
N13 – Kota Darul Aman – Zulkifli Che Haron
N14 – Alor Mengkudu – Ahmad Yahya
N15 – Anak Bukit – Hamdi Ishak
N16 – Kubang Rotan – Omar Saad
N17 – Pengkalan Kundor – Dr Ahmad Fakhruddin B Sheikh Fakhrurazi
N18 – Tokai – Datuk Dr Hayati B Othman
N19 – Sungai Tiang – Syazwan Shafie
N20 – Sungai Limau – Mohd Azam Samat
N21 – Guar Cempedak – Musoddak Ahmad
N22 – Gurun – Muzaini Azizan
N23 – Belantik – Mad Isa Shafie
N24 – Jeneri – Muhammad Sanusi Md Noor
N25 – Bukit Selambau – Dr Mohd Ali Sulaiman
N26 – Tanjung Dawai – Hanif Ghazali
N27 – Pantai Merdeka – Ahmas Fadzli Hashim
N28 – Bakar Arang – Othman Che Mee
N29 – Sidang – Norhidayah Foo Abdullah
N30 – Bayu – Abdul Nasir Idris
N31 – Kupang – Datuk Najmi Ahmad
N32 – Kuala Ketil – Mejar (B) Mansor Zakaria
N33 – Merbau Pulas

Leave a Response